O DRUŠTVU

O društvu

Turistično društvo Bled je usmerjeno predvsem v skrb za urejenost kraja in delo s člani na tem področju. V tem smislu potekajo tudi vse glavne prireditve, oziroma akcije, ki jih preko celega leta izvaja. To so: spremljanje urejenosti sprehajalnih poti in okolja v Občini Bled, čistilna akcija, akcija »Moja dežela, lepa in gostoljubna«, predavanja za člane društva, cvetlični dan, izobraževalni izlet za člane društva, delavnice izdelovanja pirhov, beganc in adventnih venčkov.

V okviru TD Bled delujejo sekcije pletnarjev, fijakarjev in sobodajalcev ter turistični podmladek na OŠ prof.dr. Josipa Plemlja Bled.

Sekcija sobodajalcev vsako leto za svoje člane skupaj s Turističnim društvom organizira izobraževalno predavanje na določeno temo s področja sobodajalstva in strokovni posvet.

Turistični podmladek se redno udeležuje tekmovanj Turistične zveze Slovenije, na katerih je dosegel že celo vrsto odličnih rezultatov.

ZGODOVINA

PRAVILA O DELU IN ORGANIZACIJA